2016. március 02.
Az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány immáron nyolcadik alkalommal rendezte meg a Játékos Tornaórák elnevezésű mozgás rehabilitációs képzését. A Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség-és Szervezésfejlesztési Intézet (GYEMSZI) és az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal által 35603/2014 -es nyilvántartási számon minősített 40 órás, (20 kredit pontot érő) tanfolyamot az alapítvány ingyenesen biztosítja a segítő szakembereknek.
Idén áprilisban az alapítvány kiskőrösi “Mindenjó házában” véleményünk szerint felejthetetlen öt napot töltött el együtt nyolc lelkes kolléga, akik daganatos, értelmi fogyatékos és neurológiai beteg gyermekekkel foglalkoznak.
Tudjuk, hogy minden betegség, főként a hosszan tartó kórházi kezelés rendkívül igénybe veszi a gyermeket. Nem szabad azonban elfelejtkeznünk arról, hogy ezek a kis és nagyobb gyermekek azon kívül, hogy sajnos betegek, elsősorban gyermekek, akiknek ugyan olyan joguk van a gyermekkor szépségeit, örömeit, játékait is átélni. A jó pszichés állapot csak segíti a gyógyulást és a kezeléssel járó bizony sokszor fájdalmas mellékhatások elviselését. A képzés során a résztvevők ahhoz kaptak útmutatást, hogy milyen eszközökkel és módszerekkel segíthetik át ezeken a nehézségeken a betegséggel küzdő gyermekeket.
Az eddigi évek tapasztalatai azt bizonyítják, hogy:
A programban szereplőmozgásos játékok olyan cselekvések, amelyekben a személyiség egésze vesz részt. Ezek a mozgásos cselekvések nemcsak az ideg- és izomrendszer, a szív-, keringés- és a légzés-szervrendszer, az érzékelő- és mozgatóapparátus, s egyéb más szervrendszerek fokozott igénybevételét és működését igénylik, hanem a pszichés tulajdonságok, képességek és funkciók, az értelmi és érzelmi szféra igénybevételét és működését is. A játékok, a mozgásos játékok, a testnevelés és a mozgással töltött egyéb szabadidős tevékenységek nemcsak a testi fejlődés, az egészség fejlesztésének, a kondicionálásának, a motoros képességek és készségek kialakításának és továbbfejlesztésének eszközei, hanem megfelelő felhasználásával, célszerű és tudatos pedagógiai munkával valóban a gyermek személyiségének egészére vannak hatással. Reményeink szerint a résztvevő szakemberek a mindennapi munkájukba be tudják majd építeni a képzés során elsajátított „Játékos tornaórák” program hasznos tapasztalatait, így országosan szolgálni tudják a betegségben érintett gyermekek testi-lelki gyógyulását, személyiségük komplex fejlesztését.