Együtt A Daganatos Gyermekekért Alapítvány

ADÓSZÁM: 18356076-1-03

Játékos Tornaórák 40 órás Mozgásrehabilitációs Képzés Kiskőrösön

2011. augusztus 20.

Egészségügyi Szak-és Továbbképzési Bizottság által 2955/2010-es nyilvántartási számon minősített 40 órás, (40 kredit pontot érő) „Játékos Tornaórák” elnevezésű mozgás rehabilitációs képzését szeretnénk figyelmébe ajánlani minden olyan szociális munkásnak, gyógytornásznak, kórházpedagógusnak, gyógypedagógusnak, nővérnek, pszichológusnak, művészetterápiás szakembernek, aki az ország gyermekkórházaiban, elsősorban Onkológiai Központjaiban dolgozik a gyermekek ápolásáért, rehabilitációjáért, fejlesztéséért.

Az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány tizenkettedik éve működteti a Semmelweis Egyetem II. számú Gyermekklinika Onkológiai és Hematológiai osztályain mozgás rehabilitációs programját. Összegyűjtöttük tizenkét év tapasztalatát, s ezeket a „Játékos Tornaórák” képzés keretében szeretnénk továbbadni a gyermekonkológiákon dolgozó segítő szakembereknek.

Eddig négy „Játékos Tornaórák” képzést bonyolítottunk le Alapítványunk kiskőrösi Rehabilitációs Központjában. A tanfolyamot elvégző kollégák –visszajelzései alapján- a tanultakat eredményesen használják a gondjaikra bízott gyermekek fejlesztésében.

A program vezetője Pektor Gabriella tanító-gyógytestnevelő, sportrekreáció edző.

A program helyszíne: Rehabilitációs és Oktatási Központ, 6200 Kiskőrös Mező u. 16.

A program időpontja: 2011. október 7-8-9. (péntek-szombat-vasárnap) és 2011. október 14-15. (péntek-szombat) Az első képzési napon 8.30-tól lesz regisztráció, a képzés 10.00 órától kezdődik. A további képzési napokon a program 9.00 órakor fog kezdődni és késő-délutánig fog tartani.

A továbbképzésen való részvételt a Gyermekonkológiai Központokban dolgozó szakemberek (gyógytornászok, gyógytestnevelők, mozgásterapeuták, pszichológusok, gyógypedagógusok, kórházpedagógusok, szociális munkások stb.) számára az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány térítésmentesen biztosítja a képzést és a szállást. Kérjük, mindenki hozzon magával ágyneműhuzatot és törölközőt!

Az étkezéséről mindenki maga gondoskodik. Igény esetén lehetőség van arra, hogy egy közeli étteremből térítés ellenében menüt rendeljünk. A képzés helyszínére való eljutásról a résztvevőknek maguknak kell gondoskodni.

Előadók:

Dr. Phd. Med. Habil Kovács Gábor gyermekgyógyász, hematológus, egyetemi docens

Andor Ildikó gyógytornász, gyógypedagógus

Pektor Gabriella programvezető, tanító-gyógytestnevelő

A tanfolyam előre kiadott szempontsorok alapján csoportos vizsgával zárul.

Szeretettel várjuk a gyermekek rehabilitációjával foglalkozó szakemberek jelentkezését.

A tanúsítvány kiadásának feltétele a képzési napokon való jelenlét, aktív közreműködés és a vizsga sikeres letétele.

Jelentkezés:

Levélben: Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány 1094 Budapest, Angyal u. 36.

(a borítékra kérem írja rá: „Játékos tornaórák”).

Faxon: (06-1) 299-0422

E-mailen: pektorgabi@gmail.com

A jelentkezéseket a beérkezés sorrendjében regisztráljuk, elbíráljuk és a részvétel lehetőségéről külön levélben kiértesítjük a kollégákat.

Jelentkezési határidő: 2011. szeptember 15. 

„Játékos Tornaórák” program rövid bemutatása

Minden betegség rendkívül igénybe veszi a gyermeket. Különösen akkor, ha a legsúlyosabbal, a rákkal szembesül. Hosszú, sokszor évekig tartó kórházi tartózkodást igényel. Fájdalommal és sok kellemetlenséggel jár.

Nem szabad azonban elfelejtkeznünk arról, hogy ezek a kis és nagyobb gyermekek azon kívül, hogy sajnos betegek, elsősorban gyermekek, akiknek ugyan olyan joguk van a gyermekkor szépségeit is átélni.

Súlyos betegségüket bizony igen nehéz lelkileg feldolgozni, pedig a jó pszichés állapot csak segíti a gyógyulást és a kezeléssel járó bizony sokszor fájdalmas mellékhatások elviselését. A képzés során a résztvevők ahhoz kapnak útmutatást, hogy milyen eszközökkel, és módszerekkel segíthetik át ezeken a nehézségeken a daganatos betegséggel küzdő gyermekeket.

Az eddigi évek tapasztalatai azt bizonyítják, hogy:

a tréningezett betegek kevésbé szenvednek a kezelések mellékhatásaitól és egyéb panaszoktól,gyorsabban felépülnek,lelkileg kiegyensúlyozottabbak,a mozgástevékenység következtében a félelemérzet csökken, az ellenálló képesség erősödika mozgás segít a hosszan tartó inaktivitással járó egyéb kellemetlenségek leküzdésébena gyógyulási folyamat után az óvodai és iskolai közösségbe való beilleszkedés könnyebb lesz.

A programban szereplőmozgásos játékok olyan cselekvések, amelyekben a személyiség egésze vesz részt.

Ezek a mozgásos cselekvések nemcsak az ideg- és izomrendszer, a szív-, keringés- és a légzés-szervrendszer, az érzékelő- és mozgatóapparátus, s egyéb más szervrendszerek fokozott igénybevételét és működését igénylik, hanem a pszichés tulajdonságok, képességek és funkciók, az értelmi és érzelmi szféra igénybevételét és működését is.

A játékok, a mozgásos játékok, a testnevelés és a mozgással töltött egyéb szabadidős tevékenységek nemcsak a testi fejlődés, az egészség fejlesztésének, a kondicionálásának, a motoros képességek és készségek kialakításának és továbbfejlesztésének eszközei, hanem megfelelő felhasználásával, célszerű és tudatos pedagógiai munkával valóban a gyermek személyiségének egészére vannak hatással.

Reményeink szerint a résztvevő szakemberek a mindennapi munkájukba be tudják majd építeni a képzés során elsajátított „Játékos tornaórák” program hasznos tapasztalatait, így országosan szolgálni tudják a betegségben érintett gyermekek testi-lelki gyógyulását, személyiségük komplex fejlesztését.

A program alkalmazásától a daganatos betegséggel küzdő gyermekek életminőségének javulása, eredményesebb felépülése és optimálisabb rehabilitációja várható.