2011. január 21.
Az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány fontosnak tartja, hogy a betegágyaknál nyújtott segítség mellett azokra a problémákra is megoldást keressen, melyek közvetve segítenek a beteg gyermekek gyógyulásában. A döntéshozók felé tett javaslatainkkal, érdekképviseleti tevékenységünkkel a daganatos gyermekeket érintő általános problémák megoldására törekszünk.
Nemzetközi kapcsolataink:
Alapítványunk a nemzetközi kapcsolatok fejlesztését is fontosnak tartja. Szeretnénk, hogy a bevált külföldi módszerek, tapasztalatok magyarországi adaptálásával, a külföldi alapítványokkal együttműködésben hatékonyabban segíthessünk kis betegeinknek.
Látogatás a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórház Gyermekklinikáján:
Alapítványunk 2009. április 3-án látogatást tett a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórház Gyermekklinikáján. Ez a látogatás újabb állomása volt a már korábban kialakult, és egyre eredményesebb tapasztalatcserén alapuló, szakmai kapcsolatunknak. Korábban az alapítványunknál összegyűlt hasznos rehabilitációs tapasztalatokat már megosztottuk a marosvásárhelyi kórház szakembereivel, s a mostani találkozás lehetőséget adott arra, hogy írásba foglaljuk együttműködésünket. 2009. április 3-án pénteken az I. számú gyermekklinika vezetője Prof. Dr. Maria Despina Baghiu köszöntötte alapítványunk képviselőit, majd vezetésével körbejártuk a gyermekklinikát, megtekintettük a kórtermeket, a diagnosztikai egységeket. Ezután Dr. Kovács Gábor, a Semmelweis Egyetem II. sz. Tűzoltó Utcai Gyermekklinika Hematológiai Osztályának vezető főorvosa előadást tartott „Az individualizált kezelés lehetőségei a gyermekonkologiában” címmel, melyet a marosvásárhelyi szakemberek nagy figyelemmel hallgattak. Ezek után meglátogattuk a Hemato-Onkológiai Osztályt, ahova sok ajándékot, játékot vittünk, hogy a gyermekeknek, hogy játszhassanak, s hogy a hosszú kórházi kezeléseket így könnyebben elviselhessék. A gyermekek nagyon hálásak voltak a sok ajándékért és rögtön ki is próbálták azokat. Találkoztunk a daganatos, leukémiás gyermekek mellett dolgozó kórházi szakszemélyzettel is, akikkel megosztottuk a SE. II. sz. Gyermekklinikán szerzett tapasztalatainkat, s ezek mellett több példányt kaptak az alapítványunk által kiadott „Segítő Füzetek” sorozat keretében megjelent kiadványokból. A hosszú nap végén jól esett a pihenés és másnap már utaztunk is vissza Magyarországra. Örülünk, hogy látogatásunkkal elősegíthettük a Marosvásárhelyen kezelt gyermekek gyógyulását, gyógyítását.
Vendégünk a Lösev Alapítvány:
Vendégeink a finnországi SILVA Alapítvány képviselői:
Sok tapasztalat- és információcserével folyt a kétnapos találkozó. Az alapítvány elnöke
Anne Hartemo külön örült annak, hogy bepillanthatott az alapítvány kiskőrösi Rehabilitációs Központjának munkájába. Nagyon tetszett neki az alapítványi támogatással felújított Tűzoltó utcai Gyermekklinika Onkológiai és Hematológiai Osztályai. A SILVA Alapítvány képviselői a klinikai rehabilitációs munkánkkal ismerkednek.
Gyógyult orosz gyermekek alapítványunk vendégei:
Az évente megrendezésre kerülő Győztesek Versenye onkolimpiát szervező Podari Zhizn Alapítvány szervezésében 15 daganatos betegségből gyógyult orosz gyermek volt az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány vendége. Az egy hét alatt bemutattuk a gyermekeknek a kiskőrösi Rehabilitációs Központban folyó munkát, melybe tevékenyen bekapcsolódtak.